Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Rusland verhoogt export pluimveevlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
30 januari 2012 14:54 uur
Rusland verhoogt export pluimveevlees

MOSKOU – In 2012 gaat Rusland 250.000 ton pluimveevlees exporteren. Dat is een flinke stijging ten opzichte van de 20.000 ton die in 2011 werd geëxporteerd meldt Agd.nl.

Volgens de prognoses van het Russische ministerie van Landbouw moet het volume van geëxporteerd pluimveevlees in 2015 gestegen zijn tot 400.000 ton per jaar. De groei in afzet heeft te maken met het openstellen van nieuwe afzetmarkten door Rusland, in het bijzonder de Europese Unie. In de tweede helft van 2011 kregen Russische producenten de mogelijkheid om pluimveevlees te leveren aan de EU.

Het merendeel van het pluimveevlees wordt geëxporteerd naar het Midden-Oosten, vooral naar Bahrein. De EU heeft daarentegen flink minder pluimveevlees uitgevoerd naar Rusland. In 2011 daalde de EU export naar Rusland met 54 procent naar 104.951 ton als gevolg van de verlaagde importquota van Rusland.
 

Bron: Agd.nl

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »