Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Minder klandizie slagerijen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
2 reacties
11 maart 2010 08:49 uur
Minder klandizie slagerijen

DOETINCHEM - De klandizie van slagerijen loopt wat terug. Slagers zagen in 2009 in totaal 2,51 miljoen huishoudens over de vloer komen. In 2008 waren dat nog 2,71 miljoen huishoudens.

Ook het bezoek aan groentewinkel, kaasspeciaalzaak en bloemenwinkel stond in 2009 onder druk. In vergelijking met de supermarkten behalen de speciaalzaken weinig omzet bij de jongeren en de huishoudens met kinderen. Tuincentra daarentegen hebben het afgelopen jaar meer klanten getrokken. Dat laat het onderzoeksbureau GfK Panelservices weten.

Het bezoek aan de groentewinkel daalde van 2,25 naar 2,14 miljoen huishoudens. Kaaspecialisten zagen het aantal bezoekende huishoudens dalen van 1,03 naar 0,96 miljoen. Ook de bloemenwinkels trokken minder bezoekers, van 2,14 miljoen in 2009 tegenover 2,25 miljoen in 2008.

Het bezoek aan bakkers, markten, viswinkels en reformzaken bleef min of meer gelijk.

Lees ook:
Klant wil nog steeds goedkoop vlees (9 maart 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over GFK Panelservices en getallen

 

2 Reacties

Zo lang de verschillende branche organisaties en verenigingen zoals keurslagers en echte bakkers niet echt een vuist gaan maken sterft de versspecialist een schrale dood. Er is nog steeds ruimte in de markt voor nieuwe initiatieven op het gebied van versaanbod. De consument wil wel bij de specialist kopen mits de specialist bereikbaar en beschikbaar is als haar/hem dat uitkomt. Dat betekent betere locaties, meer verspleinen en versstraten naast of tegenover de supermarkt en eigentijdse assortimenten. Geen wedstrijden meer voor de nieuwste slavink maar wedstrijden voor nieuwe en vernieuwende formules. Gezamenlijk winkelpanden huren op de goede locaties en openingstijden die concureren met supermarkten. Versspecialisten moeten weer gaan ondernemen in plaats van klagen.
Herman van Wissen, retailwatcher @ 11-03-2010 17:56 uur
Wanneer slagers meer klanten willen dan moeten ze meer openheid over de herkomst van vlees en de bereiding van vleeswaren bieden, meer kwaliteit, meer service, meer sfeer, meer gericht zijn op gezondheid en duurzaamheid, meer extra's bieden in de vorm van innovatieve producten. Geen gigantische keurslager gehaktballen terwijl niemand meer, maar juist minder eet en niet meer maar minder uitgeeft aan het eten. Slagers moeten nog meer gaan gaan voor net dat beetje extra en zich vooral richten op de jeugd die zich tegenwoordig, als het om eten gaat, meer met minder maar dan wel beter bezig houdt
Gerhard Kwak @ 14-03-2010 09:55 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »