Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Milieukeur rundvlees in de maak

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
16 september 2010 13:31 uur
Milieukeur rundvlees in de maak

UTRECHT - Ruitenburg vlees en vleeswaren en Kruidenier Foodservices zijn bezig met het ontwikkelen van rundvlees met Milieukeur.

De twee bedrijven, die vooral leveren aan cateraars, horeca en zorginstellingen hebben al Milieukeur varkensvlees in hun assortiment opgenomen. Voor het rundvlees dat de twee bedrijven aanbieden wordt op dit moment gebruik gemaakt van runderen uit Oostenrijk.

Ruitenburg en Kruidenier Foodservices willen vanwege een lagere klimaatbelasting liever rundvlees van dichterbij en daarom werd uitgekeken naar een Nederlands rund dat aan de vraag kan voldoen. Dat is nu gevonden in de Groninger Blaarkop, een ras dat makkelijk afkalft, gemakkelijker dan andere rassen in een natuurgebied kan leven en ook eerst als melkvee gehouden kan worden. Een uitdaging nu is om het aantal dieren te vergroten omdat er nog te weinig van zijn om aan de vraag te voldoen.

Lees ook:
Deen kiest voor duurzaam varkensvlees (3 september 2010)
Dubbele omzet diervriendelijk vlees (22 juni 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over diervriendelijk
 

Bron: FoodHolland/SMK-nieuws

1 Reacties

Daar gaan we weer.Luchtkastelen en wassen neus.
geje @ 17-09-2010 05:45 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »