Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Mager gehakt blijkt vaak te vet

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
25 november 2005 00:00 uur

Het te hoge vetgehalte in het ‘magere’ gehakt overschreed de norm volgens de VWA soms tot zestig procent. Mager gehakt mag niet meer dan 20 procent vet bevatten. Tartaar moet minder dan tien procent vet bevatten en gehakte biefstuk mag niet boven de 6 procent vet uitkomen.

Vooral het magere rundergehakt voldeed niet aan de norm. Daar bleek zelfs 30 procent een te hoog vetgehalte te bevatten. Bij Duitse biefstuk voldeed één op de vier producten niet aan de norm. De VWA heeft aangekondigd scherp te letten op de juiste etikettering. ‘Zeker in deze tijd dat consumenten minder vet willen eten. Zij moeten kunnen vertrouwen op juiste informatie.’

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »