VOORBURG - De bereidheid om te investeren in de foodsector wordt dit jaar weer minder. Foodfabrikanten geven aan dat ze in 2006 zes procent minder gaan uitgeven dan ze dit jaar hebben gedaan.
Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In 2005 hebben de fabrikanten ook al twee procent minder uitgegeven dan vorig jaar. In 2004 waren de gezamenlijke foodfabrikanten goed voor een investering van 1576 miljoen euro.
Fabrikanten van voedings- en genotmiddelen vormen met hun negatieve verwachtingen een uitzondering voor de rest van industrieel Nederland. Fabrikanten geven over het algemeen juist aan dat ze dertien procent meer hebben geïnvesteerd dan in 2004. In 2003 en 2004 daalden de industriële investeringen nog ten opzichte van het jaar ervoor.



