Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Eko-biefstuk moet 4 maanden grazen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
15 februari 2010 14:46 uur
Eko-biefstuk moet 4 maanden grazen

WASHINGTON - Een biologische biefstuk heeft minstens vier maanden per jaar in het weiland gegraasd. Deze regel staat in de nieuwe Amerikaanse definitie van wat biologisch is en wat niet.

Na een lang debat scherpte het Amerikaanse ministerie van landbouw de definitie aanzienlijk aan. Biologisch vlees is voortaan afkomstig van vee dat een derde van het jaar buiten in de wei heeft gegraasd.

Dertig procent van het voedsel van deze dieren moet afkomstig zijn uit grazen. De oude regels stelden dat de dieren alleen 'toegang tot de weide' moesten hebben.

Groei
De biologische markt is de laatste twintig jaar in de VS exponentieel gegroeid. Veel consumenten meten zich een gezonder dieet aan en kiezen daarvoor biologische producten, die worden verbouwd zonder pesticiden, hormonen, antibiotica of biotechnologieën.

In 2008 werd 24 miljard dollar omgezet in deze markt. Het aandeel van biologische producten in de algehele verkoop van voedingsmiddelen was 3,5 procent, maar groeit nog steeds.

De nieuwe regels treden in juni in werking. Boeren krijgen een jaar de tijd om ze in hun bedrijven door te voeren.

Lees ook:
Gangbaar varkensvlees beter voor klimaat dan biologisch (22 januari 2010)
Tussensegment vlees bedreigt biologisch (21 januari 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over biologisch

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »