Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Eendenvlees nog vooral exportproduct

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
2 reacties
14 juni 2010 16:24 uur

HARDERWIJK - Een Duitser eet 1 kilo eendenvlees per jaar, een Fransman 1,5 kilo. Maar de Nederlander komt niet verder dan 100 gram. Het prijskaartje en de angst voor de bereiding zijn daar debet aan.

Coöperatieve Verenigde Slachtpluimvee Export (VSE) uit Harderwijk wil de acceptatiegraad bij de consument verhogen, is dinsdag te lezen in Vleesmagazine. De slachterij werkt samen met een 40-tal eendenhouders en broeders, die gezamenlijk de in 1952 opgerichte coöperatie vormen.

VSE slacht voornamelijk voor de export en produceert onder meer pekingeend, eendenborst, eendendijen en andere denkbare delen. Duitsland, Spanje, Engeland en Frankrijk zijn de belangrijkste afnemers. Hoewel de Fransen chauvinistisch zijn en vooral de eigen Confit de Canard uit Zuid-West Frankrijk omarmen, merkt de directie van de Harderwijkse slachterij een toenemende vraag uit het land aan de Middellandse Zee. Iedere maand levert VSE meer eendendijen aan de Fransen; zo’n 20 ton per charge.
 

Meer over eendenvlees in Vleesmagazine van dinsdag 15 juni.

2 Reacties

Zo'n 10 jr geleden stelde de huidige directie van VSE dat zij de Nederlandse markt wel even zou veroveren met eendenvlees.... Kennelijk is er niets van dat doel gerealiseerd. Wellicht is het beter dat dit bedrijf samen gaat met een collega die daar al veel verder mee is.
Eendeneter @ 17-06-2010 12:37 uur
lijkt mij dat ze op de goede weg zijn (acceptatiegraad bij de consument verhogen) als ze met goede concepten komen moet een verdubbeling zeker te realiseren zijn! En van enige concurrentie heeft in iedergeval de consument voordeel bij. Ik vind het een geweldig stukje vlees wat sterk ondergewaardeerd wordt.
vreemde eend @ 17-06-2010 14:27 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »