Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Brazilianen eten meer varkensvlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
18 december 2009 09:17 uur

SÃO PAOLO - Brazilianen hebben nog nooit zoveel varkensvlees gegeten als in 2009. Ook de export van varkensvlees neemt toe.

 

De consumptie van varkensvlees in Brazilië komt dit jaar uit op 14 kilo per persoon. Dat betekent een groei van 4,5% ten opzichte van 2008.

 

De consumptie van varkensvlees ligt wel veel lager dan de consumptie van rund- en pluimveevlees. De totale varkensvleesproductie wordt dit jaar door de Braziliaanse Vereniging van varkensvleesexporteurs (Abipecs) geschat op 3,19 miljoen ton, een volumegroei van 5,32% in vergelijking met 2008, meldt Foodholland.nl.

 

Export
De Braziliaanse export van varkensvlees steeg in volume van 530.000 ton tot 598.000 ton en bedraagt ongeveer 18% van de totale productie aan varkensvlees. De verwachtingen zijn dat 2010 een nog beter jaar wordt voor de export.

 

Lees ook:
Varkensvlees nog goedkoper als grenzen opengaan (23 september 2009)
Braziliaanse export varkensvlees herstelt (10 april 2009)

 

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over Braziliaans varkensvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »