Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Anuga: awards voor vleesimporteurs (foto's)

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
12 oktober 2011 15:11 uur

KÖLN -  Europese importeurs van Scotch Beef en Scotch Lamb ontvingen op de Anuga een award voor hun jarenlange trouw aan Scotch Beef en Lamb op ’s werelds grootste foodbeurs.

Eijmert Teekens van Chateaubriand in Nederland ontving de Scotch Beef Award en Yves Petitjean van VCV (Vlees Centrale Viande) in België ontving de Scotch Lamb Award als blijk van waardering voor hun langdurige inzet en promotie voor het Schotse vlees. Jim McLaren, Chairman van Quality Meat Scotland: 'De heren Teekens en Petitjean zijn loyale klanten van Scotch Beef en Scotch Lamb. Zonder hun steun en enthousiasme zou onze job een stuk moeilijker zijn.'

VCV is een Brussels familiebedrijf dat gespecialiseerd is in het beleveren van slagers/traiteurs en top restaurants. Yves Petitjean is zijn bedrijf gestart in 1988 en sindsdien klant van Scotch Lamb.

Lees ook:
Update Anuga Meat - foto's - (11 oktober 2011)

1 Reacties

I'm really into it, thnaks for this great stuff!
Tommy @ 14-12-2011 01:36 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl