Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Akkoord sociaal plan Honig

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
27 november 2009 11:59 uur
Akkoord sociaal plan Honig
NIJMEGEN - Vakbonden hebben met Heinz op hoofdlijnen overeenstemming bereikt over een sociaal plan voor de 240 werknemers van Honig in Nijmegen die door Heinz zullen worden ontslagen.

De leden van de bonden hebben woensdag tijdens een drukbezochte bijeenkomst ingestemd met het resultaat. Dat meldt FNV Bondgenoten.

Zoals bekend wordt de Honig-fabriek in Nijmegen, bekend van de soepen en sausen, na tachtig jaar gesloten. Het terrein wordt verkocht aan de gemeente die er huizen wil bouwen.

'Hoewel de leden tevreden zijn over het sociaal plan, is er ook wrevel over het feit dat Heinz flink verdient aan de verkoop van het fabrieksterrein', reageert Jos Hendriks van FNV Bondgenoten.

'Dit terwijl de Nederlandse samenleving opdraait voor de kosten van werkloosheidsuitkeirngen van veel werknemers.'

Ander verloop voorzien
Hij vervolgt: 'Vooral oudere werknemers, die weinig kansen hebben op de arbeidsmarkt, hadden een ander verloop van hun carrière voorzien dan eindigen in werkeloosheid. Maar toch overheerst tevredenheid over het behaalde resultaat.'

Het socaial plan voorziet in begeleiding van werk naar werk, een speciale ouderenregeling voor werknemres die 52 jaar of ouder zijn, en een schadeloosstelling aan werknemers jonger dan 52 jaar, afhankelijk van leeftijd en aantal dienstjaren.

De details worden de komende weken verder uitgewerkt

Lees ook:
Honig sluit fabriek Nijmegen (19 september 2009)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over Honig

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl