Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

AH schrapt filet americainproductie bij Stegeman

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
16 december 2008 11:46 uur
AH schrapt filet americainproductie bij Stegeman

DEVENTER - Albert Heijn haalt een deel van de productie van filet americain weg bij Stegeman. Hilton Meats neemt die productie over, verklaart AH tegen Meatandmeal.nl.

Volgens woordvoerster Els van Dijk gaat het om een derde van de totale filet americain-productie bij Stegeman.

Kernactiviteit
Stegeman is voor een belangrijk deel afhankelijk van de filet americain-productie voor AH. Dit is één van de vier kernactiviteiten van het bedrijf. In totaal worden er zo'n 700 vleeswarenproducten gemaakt.

Groei
Albert Heijn verklaart de stap door de groei die de supermarkt doormaakt. 'Leveranciers moeten ook aan die groei kunnen voldoen', aldus Van Dijk. Albert Heijn wil daarom niet afhankelijk zijn van één leverancier. Overigens blijft Stegeman wel een belangrijke strategische partner van AH, stelt de supermarktketen.

Gevolgen
De beslissing van AH heeft vooralsnog geen personele gevolgen bij Stegeman, zegt commercieel directeur Wouter Meijerink. 'Filet americain is de laatste jaren hard gegroeid in de retail.' Of het personeel er iets van gaat merken, ligt volgens hem dan ook aan de verdere plannen van Stegeman met deze productcategorie.

Stegeman komt volgens hem ook niet in direct gevaar door de stap van Albert Heijn. De Deventer vleeswarenproducent, maakt jaarlijks miljoenen kilo's filet americain voor de retailer.

Eerder dit jaar schrapte Stegeman tientallen arbeidsplaatsen in Deventer en Wijhe en besloot het per januari 2009 de fabriek in St. Michielsgestel te sluiten.

Lees ook:
Sluiting Stegemanfabriek definitief (14 april 2008)
Emoties lopen hoog op bij Stegeman (30 januari 2008)
'Stegeman niet schuldig aan ontslagen' (9 januari 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Stegeman
Alle berichten over Albert Heijn

1 Reacties

Mooi verhaal, maar AH tuigt elke keer twee leveranciers voor 1 product op en speelt ze dan commercieel volledig tegen elkaar uit. Goed voor de spreiding van het risico, slecht voor je verantwoordelijkheid als grootste grutter van Nederland. Aan het einde van dit liedje staat iemand onder de kostprijs te produceren en AH wordt er niet slechter van. Misbruik van positie heet dit. Mogen wij ons werk houden ?
Jan @ 16-12-2008 16:03 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl