Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Gevild: Sluw

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
05 oktober 2006 13:15 uur

Sluw

Ik wil mijn bijdrage deze maand beginnen met een passage uit een weblog-dialoog van columniste Annemarie Postma en cabaretier Vincent Bijlo die ik tegenkwam op de website van Een Vandaag (het vroegere Twee Vandaag). “Beelden van bewusteloze koeien en varkens die tot staan gemaand worden met stokslagen, schoppen en stroomstoten om ze de vrachtwagens in te jagen voor hun rit naar de slachtfabrieken waar ze in drie minuten doormidden gezaagd worden terwijl hun warme bloed naar de daarvoor bestemde putjes trekt en de fabrieksarbeider ondertussen staat te bellen met zijn vrouw en vraagt: ‘Wat eten we vanavond, schat?’ kunnen klaarblijkelijk zonder verontwaardiging ons netvlies -en dat van de politiek- passeren.”

Daar word je als consument toch wel even stil van. Gelukkig ben ik niet alleen consument, maar na al ruim 2,5 jaar voor dit blad te mogen werken schaar ik mij, zij het voorzichtig, ook onder de mensen die toch wel énige kennis van zaken denken hebben over de methodes in onze vee- en vleessector. En met die tweede pet op mijn hoofd, erger ik mij in toenemende mate aan dit soort populistisch geraaskal van de dierenliefhebbers zoals Annemarie Postma. Zelf zijn ze vegetariër en met hun sluwe en in vergif gedoopte Partij voor de Dieren-pennen proberen ze gewone consumenten over te halen dat ook te worden. Niet gehinderd door enige kennis van zaken overigens. Zij geen vlees, dan de rest ook geen vlees, lijkt hun enige motto.

Beoogd lijsttrekker Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren gniffelt intussen in haar knuistje. Zij trekt gewoon een blik Bekende Nederlanders open, spant die voor haar karretje en zie, de steunbetuigingen stromen binnen. Niet omdat de kiezers nou overtuigd vegetariër zijn, maar meer omdat ze de Postma’s, Bijlo’s, Van Kootens en Verbaans weleens op tv hebben gezien. En wat op tv is geweest, is waar.

Hoop gaf mij wel weer het artikel ‘Let’s Meat Up Again’ op www.telegraph.co.uk van de Britse journaliste Rosemary Behan. Al dertig jaar had ze geen vlees gegeten, maar nu heeft ze zich weer bekeerd tot de carnivoren. Zij onthulde in haar artikel ook dat échte celebrities zoals Madonna, Reese Witherspoon en Drew Barrymore weer veelvuldig smikkelden van een lapje vlees. Opmerkelijk want het drietal propageerde jarenlang de vegetarische sector. Witherspoon is zelfs boegbeeld geweest van dierenactivistenclub PETA. Maar daar hoor je de veggie-club in Nederland niet over. Die lepelen liever in hun blikje onwetende BN’ers.

Caroline van der Plas

Reageer

Klik hier om de eerder verschenen columns te lezen

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl