Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Column Gevild: Drama

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
04 februari 2009 15:38 uur

Afgelopen maand bezocht ik de Grüne Woche in Berlijn. Tijdens deze enorme landbouwbeurs, zeg maar een kruising tussen Huishoudbeurs en Horecava en met een bezoekersaantal van 400.000, was Nederland partnerland.
Met hooggespannen verwachtingen bezocht ik dan ook het Holland Plein én ging ik op zoek naar Nederlandse vleesbedrijven die ongetwijfeld hun producten zouden laten zien aan de voornamelijk Duitse bezoekers.

Domper
Wat een domper om te constateren dat de Nederlandse vleessector een enorme kans aan zich voorbij heeft laten gaan. Behalve VanDrie Group, was er tussen de 1.600 (!) exposanten geen Nederlands vleesbedrijf te bekennen.

Holland Plein
Het Holland Plein, of wat daarvoor moest doorgaan, was verder een drama. Een broodjeskraam met broodjes vis, een Heineken Bar met twee gapende barmensen, een koffiebar waar Douwe Egberts kopjes koffie schonk in papieren bekertjes en een halfwassen kaaskraam was onze NL-promotie. Alles tegen een achtergrond van een windmolen en tulpen. O ja, er waren ook nog poffertjes.... Kan het erger?

VanDrie Group was met zijn stand, waar kok Olivier van der Land kalfsvleesgerechten klaarmaakte, de enige die nog een beetje sjeu gaf aan het droevige geheel.

Verwend
Waar was vleesproducerend Nederland en waarom geen promotiestand voor Nederlands vlees? Duitsland is een enorme afnemer van Nederlands vlees. Zijn wij daardoor verwend geraakt? Vinden we het niet meer nodig om te laten zien wat we in huis hebben?

Ik zou zeggen: pas op. Er zijn landen in Europa die onze rol zo kunnen overnemen en al staan te trappelen. De vleessector moet zich wat mij betreft gaan afvragen of er toch niet meer geld uitgetrokken moet worden voor promotie van onze producten.

Vrij spel
We hebben het Voorlichtingsbureau Vlees zelf de nek omgedraaid omdat niemand bereid was er meer aan mee te betalen. Bedrijven beloofden de promotie zélf op te pakken, maar ik zie er niets van terug. Antivleesorganisaties als Wakker Dier hebben vrij spel om de sector zwart te maken en wij staan erbij en kijken ernaar.

Caroline van der Plas
Reageer

Klik hier om alle columns te lezen

Lees ook:
Vlees is dé lokker op Grüne Woche (fotoverslag) (18 januari 2009)
Imago Nederlands vlees keldert in Duitsland 924 februari 2009)
COV gaat voorlichting vlees oppakken 911 februari 2009)

"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl